V tednu od 26. do 30. septembra 2022 je pet učiteljic VIZ OŠ Rogatec v okviru KA1 projekta izvedlo opazovalno prakso Španiji, in sicer so obiskale šolo Arco De La Sierra, Molar. Namen izmenjave je bil opazovati uporabo IKT tehnologije na različnih področjih šolskega delovanja.

Učiteljice predšolske vzgoje in razrednega pouka so opazovale uporabo IKT sredstev na različnih predmetnih področjih  razrednega pouka ter vključevanje IKT tehnologije na področju dela učencev s posebnimi potrebami. Učiteljica angleščine je opazovala, na kakšen način je vključena IKT tehnologija na področju angleščine. Pomočnica ravnateljice je opazovala vključevanje IKT tehnologije na področju vodenja, v šolski kuhinji, na področju administracije, v šolski knjižnici in na samem področju računalniškega opismenjevanja.